İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, ev kiralarında ortalama 200 TL indirim olduğunu, “Daha önce bin 200 lira olan evler, şu anda bin liraya kiralanabilirken, bin 100

İstanbul’daki Kiralık Evlerde Yüzde 25 Oranında İndirim
İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, ev kiralarında ortalama 200 TL indirim olduğunu, “Daha önce bin 200 lira olan evler, şu anda bin liraya kiralanabilirken, bin 100 lira olanlar 900 liraya indi.” sözleriyle belirtti. Buna ek olarak, zaten genelin altında bir fiyata sahip olan kiradaki evlere de yüzde 5 ila 10 arasında indirim geldiğinin ve bir süre zam beklenmediğinin de altını çizdi.
Uygun Daire Bulan Kaçırmasın
Ayrıca Başkan Aşa, ev sahibi olma imkanına sahip olanlar için tam fırsatı olduğunu, fazla beklemeleri sonucunda alternatiflerinin azalacağını “Şu anda seçeneğimiz de çok, ödeme koşulları da kısmen uygun. Bunu kaçırmamak lazım. Vatandaş ödeme gücüne uygun bir daire buluyorsa alsın.” sözleriyle açıkladı.
Aşa, ayrıyeten satıcıların konutları satamadığı sürece yeni projeye başlama olanağının olmadığını, böylece zam yapma gibi bir lükse de sahip olmadıklarını belirtti.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.