İstanbul’dan ‘Sosyal Hizmet Şehri’ Projesi Geliyor!

Tarihi dokusu ve yeşil alanlarıyla bilinen İstanbul, farklı bir projeyle yaşayanlarını buluşturmayı amaçlıyor. Belirlenen proje kapsamında; yeşil alanların artırılacağı ve insanlara nefes alabilecekleri güzel bir sahanın oluşturulması amaçlanıyor. Projeye bağlı olarak İstanbul’da ‘Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri ‘ oluşturması planlanmaktadır.

İstanbul’un Şehir Projesi Ses Getirdi

İstanbul içerisinde yer alan projeye bağlı olarak; şehirde insanların yeşil alan arayışına karşılık verecek çalışmalar yapılmaktadır. Proje 500 dönümlük arsa üzerinde değerlendirilecek ve yeni bir yaşam merkezi olarak inşa edilecektir.

Yeşil Alan Projesi Hayata Geçiyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı’nın da desteklediği proje kısa süre içerisinde hayata geçecek ve meraklılarıyla buluşacaktır. Aynı zamanda bakanın, medeniyet projesi olarak değerlendirdiği bu proje; 500 dönümlük bir alan üzerinde olacak şekilde tasarlanmıştır. Proje kapsamında yapılan değerlendirmelere bakıldığında; yeşil alan, konut alanının yaklaşık 5 katı olacaktır.

‘Sosyal Hizmetler Şehri’ Projesi Çok Yakında!

Son zamanların en büyük projesi olarak değerlendirilen bu proje, pek çok insana duyurulmuş ve bölge sakinlerinin takdirini kazanmayı başarmıştır. Proje kapsamında büyük bir yaşam merkezi oluşturulacak ve burada farklı sosyal aktivitelere de yer verilecektir. Havuzlar, oyun parkları, alışveriş merkezleri, spor alanları gibi pek çok alanın da bulunacağı yaşam merkezi projesi; önümüzdeki günlerde hayata geçmeyi bekliyor. Projede 500 kişilik nüfus ve 50 kişilik çocuk kapasitesinin olacağı duyurulmuştur.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz