İstanbullulara Büyük TOKİ Müjdesi 854 Konut Geliyor

İstanbul’da gerçekleştirdiği TOKİ projeleri ile rekor ilgi gören TOKİ 2018 yılına girilmesine sayılı günler kala yeni bir proje müjdesi verdi. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan yeni duyuru ile TOKİ Başakşehir Kayaşehir projesi için 854 yeni konut ihalesi yapılacağı müjdesini verdi. Müjdesi verilen yeni proje için 854 konut üretiminde bulunulacağı belirtiliyor.

Dar Gelirli Aileler Konut Sahibi Olacak

İstanbul’da her geçen gün konut fiyatları astronomik rakamlara yükselmeye devam ediyor oluşan yüksek fiyatlar nedeni ile ne yazık ki dar gelirli ailelerin konut sahibi olma şansı imkânsız hale geliyor. İstanbul’da konut fiyatları incelendiğinde artık nerede ise orta gelir grubuna mensup ailelerin dahi konut almalarına imkânsız gözü ile bakılırken TOKİ tam da bu noktada devreye giriyor ve orta ve alt gelir grubuna yönelik konut üretimi görevini üstleniyor. Kayaşehir 22. Bölgede gerçekleştirilecek olan yeni TOKİ İstanbul konut projesi ile 854 dairenin yanı sıra 592 araç kapasiteli otopark inşaatı da yapılacak.

İhale 28 Aralık Tarihinde Gerçekleştirilecek

İstanbul’da ev sahibi olma hayalleri kuran kişileri büyük bir mutluluğa boğan projenin ihalesi 28 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. TOKİ Başakşehir Kayaşehir 22.  Bölge ihalesi saat 14:00 ‘de gerçekleştirilecek. 2017 yılı sonuna kadar yurt genelinde 1 milyon 250 bin konut üretme hedefi olan TOKİ’nin bu hedefi tutturmakta oldukça kararlı olduğu dikkat çekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz