1 Ocak’tan İtibaren Konutların Su Tarifesinde İndirim Var

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan karara göre 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren İstanbul’da konutların su tarifesine yüzde 5 oranında indirim uygulanacak.

İstanbullular İçin Daha Ucuz Su

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın teklifi ile 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren, İstanbullular suya daha ucuza ulaşacak ve konutlar için su tarifesinde yüzde 5 oranın bir indirim yapılacak. Şehir ve gazi aileleri ile engelli ve dar gelirli vatandaşlar, kademeli tarifeden muaf tutulacak ve konut 1 kademesinden tarifelendirilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki yerleşkesinde yapılan İSKİ Genel Kurulu’nda Başkan Mevlüt Uysal’ın su satışında fiyatta indirim yapılmasına yönelik teklifine onay verildi ve karara bağlandı. Karar gereğince, İstanbul’daki konutlarda 2018 yılından itibaren suyun Kademe 1 metreküp fiyatı 4,59 TL iken 4,37 TL’ye, suyun kullanım oranına göre artış gösteren Konut 2 Kademe fiyatı 6,71 TL iken 6,40 TL’ye, Kademe 3 Tarifesi ise 9,77 TL iken 9,31 TL’ye düştü.

Şehit ve gazi aileleri ile engelli vatandaşlar yüzde 50 indirim hakkından yararlanmaya devam edecekler.

Sosyal Belediyecilik Anlayışı

AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan, İSKİ’nin kar amacı gütmeyen bir kamu kuruluşu olduğunu ve sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde de değişikliğe gidildiğini belirterek, “Aldığımız bu kararla tüm şehit ve gazilerimizin aileleri ile engelli ve dar gelirli vatandaşlarımızın kullandıkları su tarifeleri yeniden düzenledik. Söz konusu abonelerimiz Kademeli Tarife‘den muaf tutulmak suretiyle ‘Konut 1’ kademesinden tarifelendirilmeleri sağlanacak. Şehit ve gazilerimizin aileleri ile engelli vatandaşlarımıza tanınan yüzde 50 indirim hakkı da devam edecek.” şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz