Toplu Konut İdaresi TOKİ İstanbul Kayaşehir’de toplam da 1.892 konutu kura usulü ile satışa çıkaracağını duyurdu. Konutların başlangıç fiyatı olarak 144 bin 500 lira uygulanacak ol

İstanbullulara TOKİ Müjdesi, 603 Lira Taksitle Ev Satın Alacaksınız!
Toplu Konut İdaresi TOKİ İstanbul Kayaşehir’de toplam da 1.892 konutu kura usulü ile satışa çıkaracağını duyurdu. Konutların başlangıç fiyatı olarak 144 bin 500 lira uygulanacak olup en düşük taksit tutarı ise 603 lira olarak uygulanacak. 
Dar ve Orta Gelir Grubu Kampanyadan Yararlanabilecek!
Ana amaçlarının daha önce konut sahibi olamayan kişilerin konut sahibi olmalarını sağlamak olduğunu belirten TOKİ başkanı Ergün Turan İstanbul Kayaşehir’de gerçekleştirdikleri projede yeni bir aşama geldikleri müjdesini verdi. Konutların artık satışa hazır hale geldiğini belirten Turan bu nedenle İstanbullulara müjde vermek istediğini belirterek sadece 603 liradan başlayan taksitlerle konut satışlarına başlanacağını belirtti. 
Proje Mahalle Kültürünü Yaşatacak 
Gerçekleştirdikleri yeni projelerde mahalle kültürünü yaşatmaya önem verdiklerini belirten Turan konutların arasından caddeler geçirildiğini, bu caddelerin üzerinde tek katlı dükkânların yer aldığını söyleyerek konut satın almak isteyen kişilerin mutlaka ilk kez konut sahibi olacak kişiler olacağını söyledi. Yani daha önce konut alan kişiler ne yazık ki TOKİ konutları için başvuruda bulunamayacak. Yine projeden yararlanmak isteyen kişilerin 31 Aralık 2015 ve öncesinden beridir İstanbul sınırları içerisinde ikamet etmeleri şartı aranacak, bu ikametgâh süresinde kesinti olmaması gerekecek. Başvurular 5 Eylül tarihinde başlayacak ve 20 Eylül tarihinde sona erecek. Satışa sunulacak konutun sınırlı sayıda olması nedeni ile kura çekimi yapılacak. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.