Anadolu’da Konut Alanında Dev Gelişim Yaşanıyor

Konut projeleri, ülkemiz için büyük önem arz etmekte ve ülke ekonomisini olumlu anlamda etkilemektedir. Buna bağlı olarak yetkililer, pek çok projenin onayını vermekte ve ülke için önemli adımlar atmaktadır.

Yapılan konut projelerine bağlı olarak Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK), her geçen gün konut alanında yeni araştırmalar yapmakta ve incelemelerini vatandaşla paylaşmaktadır.

TÜİK Konut Sayısı Artışını Belirledi

Ülkemizde konut projelerinin artırılması ve gayrimenkul yatırımlar konusunda pek çok gelişme yaşanmaktadır. Bu anlamda Anadolu’da, büyük bir gelişim göstermiştir. TÜİK tarafından alınan verilere bağlı olarak, 2017 yılı daha önceki yıllara göre en çok gelişme gösteren yıl olarak görülmüştür.  2017 yılında ülkemizdeki bina sayısı %7, konut için ayrılan yüzölçümü  % 16.3 oranında artmıştır. Buna bağlı olarak her geçen gün kendini yenileyen gayrimenkul yatırımlar, ilgi görmekte ve ülke ekonomisi de bu sayede gelişmektedir.

Antalya’da Yapı Ruhsatında Büyük Artış Görüldü

Antalya son yıllarda konut alanında büyük gelişme gösterdi. TÜİK’ten alınan verilere göre Antalya, daire oranlarını %61 artırdı. Antalya konut projeleri kapsamında yapılan değişimlere bağlı olarak, 28.792 bin daire şehire kazandırıldı.

Antalya’daki Yapı Ruhsatı Değerleri TÜİK Tarafından Hesaplandı

Ülkemizin, Antalya ili konut projelerinin en çok yer aldığı il olarak bilinmektedir. 2017 yılı için TÜİK tarafından yapılan incelemelere bağlı olarak, Antalya yapı ruhsatı değerindeki artış %80 olarak belirlenmektedir. Bu anlamda yıllık hesaplamalar yapılmakta ve 2017 yılındaki daire değerleri %14.7 oranında artmaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz