İstanbul’un En Büyük Arazisi Satışta!

Geride bıraktığımız yaz döneminde Galatasaray Sportif A.Ş. tarafından ihalesi yapılarak satışı gerçekleştirilen 1 milyon 157 bin metrekarelik arazinin ardından Riva bölgesinde yaşanan değerlenme ile beraber yeni satışlar devam ediyor. Galatasaray’ın sahip olduğu araziden sonra bölgedeki en büyük arazi olarak bilinen 4 milyon metrekarelik arazi için satış yapılacağı duyuruldu. Her geçen gün değerlenen Riva içerisinde yer alan arazinin satış haberi piyasada heyecan yarattı.

Sahibi Adını Sır Gibi Saklıyor

Arazinin sahibi adını gizlerken bu gizemli kişinin İstanbul’da yaşayan ünlü bir iş adamı olduğu iddia ediliyor. Arazi için istenen satış fiyatı ise adeta dudak uçuklatıyor. Arazinin toplamda 4 milyon metrekarelik dev bir yüz ölçümüne sahip olması ve İstanbul’un en hızlı değerlenen bölgelerinden biri olan Riva’da yer alması ise bu satış rakamının aslında destekler nitelikte. Çünkü arazi İstanbul’un en küçük ilçelerinden biri olan Güngören ilçesinin nerede ise yarısına tekabül ediyor. Şu anda arsa için istenen bedel olarak 3 milyar lira telaffuz ediliyor.

Yakın Tarihte İstanbul’da Satışa Çıkarılan En Büyük Arazi

Riva’da gerçekleştirilen ve mülkiyeti Galatasaray Sportif A.Ş.’ye ait olan arazinin satışı ile beraber bu alana yapılacak olan proje bölgenin de hareketlenmesine neden oldu. Bölgede yaşanan değer artışı ile beraber 4 milyon metrekarelik ölçümü ile son dönemde İstanbul’da satışa sunulan en büyük arazi olan satış için 3 milyar 100 milyon lira talep ediliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz