İstanbul’un Ataşehir’deki en değerli arazisi için son sözü Cumhurbaşkanı Erdoğan söyledi. Cumhurbaşkanımızın talimatı üzerine 60 bin mt2’lik arazi PTT Genel Müdürlüğü’nden Sağlık Bakanlığı’na devredildiği açıklandı. Araziye ise 1000 yatak kapasiteli hastanenin yapılacağı ifade edildi. Devir işlemlerinin bitmesiyle, birçok iddia boşa çıkmış oldu.

Ataşehir’de bulunan 184 bin m2’lik alanı İstanbul’un en değerlisi olarak bilinen arazinin 60bin mt2’lik alanının ne olacağı kısa süre önce belli oldu. 2023 yılı kapsamında İstanbul’a yapılması beklenen şehir hastanelerinden birinin yapılacağı alan ise değerli arazi oldu. Son sözü ise Erdoğan söyledi.

ARAZİ SAĞLIK BAKANLIĞI’NA DEVREDİLDİ

2 yıl önce gündeme gelen ve birçok tartışmaya neden olan FSM’nin taşınacağı hakkında iddiaların aksine Erdoğan’ın kararı üzerine dev arazinin hastane dışında kalan 60 bin mt2’lik alanını Sağlık Bakanlığı’na devredildiğini belirtti.

1000 Yataklı Hastane Yapılacak

184 bin mt2’lik alanın tamamı artık Sağlık Bakanlığı’nın üzerine geçmiş durumda. Bakanlığın FSM Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin devamı olarak ifade edilen bin yatak kapasiteli hastane yapılacak. Böylelikle FSM’nin taşınacağı iddialar artık boşa çıktı.

20 BİN HASTAYA HİZMET EDECEK

Yeni açılacak olan hastane Ataşehir, Maltepe, Ümraniye, Kadıköy, Çekmeköy, Sancaktepe ve Üsküdar ilçelerinden çok rahat bir şekilde D-100 karayolu üzerinden ulaşılabilecek ve günlük 10 bin hastaya hizmet verecek. Yatak sayısının 1000’e çıkması üzerine bu rakamın artık 20 bini aşması bekleniyor. Artık hastane birçok ilçeden kolay ulaşımla yükü hafifletecek gibi görünüyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz