İstanbul’da Konut Metrekare Fiyatı En Yüksek Olan 5 İlçe

İstanbul büyük bir hızla gelişmeye devam ederken gerek ulaşım projeleri gerekse de kentsel dönüşüm çalışmaları ile beraber birçok ilçe hem yenilenmeyi sürdürüyor hem de bu ilçelerde konut fiyatları büyü bir hızla yükselmeyi sürdürüyor. Değeri yeni yeni anlaşılan ilçeler bulunmakla beraber zaten İstanbul’un en gözde ilçeleri arasında yer alan belli başlı ilçelerde de fiyatlar astronomik rakamlara dayanmış durumda.

Beşiktaş En Pahalı İlçe Oldu 

İstanbul’un en pahalı ilçeleri sıralamasında birinciliği Bebek, Ulus ve Etiler gibi ünlü mahalleleri bünyesinde barındıran Beşiktaş aldı. Beşiktaş ilçesinde konut metrekare fiyatları 11 bin 845 liradan başlarken ilçede yer alan konutların ortalama fiyatları ise 1 milyon 179 bin liradan başlıyor. Bu ilçede konut amortisman süresi ise 27 yıl olarak açıklanıyor.

Sarıyer Değerini Arttırmaya Devam Ediyor 

İstanbul’un ikinci en pahalı ilçesi sıralamasında ise Maslak, İstinye ve Tarabya gibi mahalleleri ile dikkat çeken Sarıyer yer alıyor. Sarıyer konut fiyatları 635 bin lira ila 1 milyon lira arasında değişirken ortalama metrekare fiyatları ise 8 bin 472 liradan başlıyor. Sarıyer konut amortisman süresi ise 26 yıl olarak belirtiliyor. Listede yer alan diğer ilçeler ve ortalama metrekare fiyatları ise şöyle; 3. sırada yer alan Bakırköy 8 bin 470 lira, dördüncü sırada yer alan Kadıköy’de 7 bin 682 lira ve beşinci sırada yer alan Şişli 5 bin 455 lira.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz