İstanbul’un En Pahalı Semti Neresi?

Türkiye’nin en büyük online emlak ilan sitelerinden biri olan hürriyet internet sitesi tarafından açıklanan endeks verilerine göre İstanbul’un en pahalı semtleri belirlendi. Açıklanan verilere göre İstanbul’da kiralık ve satılık dairelerin en pahalı olduğu ilçeler açıklandı. Türkiye’de emlak sektörünün en haraketli olduğu ve Türk inşaat sektörünün geleceğini belirleyen İstanbul özellikle de son yıllarda kentsel dönüşüm projeleri ile çehresini değiştirmeye devam ediyor.

İstanbul’un En Pahalı Semti Bebek Oldu

İstanbul’da en pahalı evler İstanbul’un Bebek ilçesinde yer aldı. Satış fiyatına göre yapılan sıralamada en pahalı satılık ev ilanlarının verildiği ilçe Bebek olarak birinci sırada yer aldı. Verilen ilanlarda Bebek’te satışa sunulan evlerin ortalama metrekare fiyatları 15 bin 226 lira civarında bulunuyor. İstanbul’da en pahalı evler sıralamasında ikinciliği ise Yeniköy aldı. Yeniköy’de yer alan konutların ortalama metrekare fiyatları 14 bin 88 lira olarak kayıtlara geçti. Beşiktaş’a bağlı olan Vişnezade ise sıralamada üçüncü olarak kendisine yer buldu.

Etiler Dördüncü Oldu

İstanbul’da en pahalı ilçeler sıralamasında dördüncülük basamağında Etiler yer aldı. Etiler’de yer alan taşınmazların ortalama metrekare satış fiyatları 11 bin 18 lira olarak kayıtlara geçti. Ortalama evlerin metrekare satış fiyatının 10 bin 833 lira olduğu Levent ise sıralamada beşincilik basamağında yer aldı. Kiralık konut fiyatları temel alındığında ise kirası en pahalı olan evler Vişnezade Mahallesinde yer aldı. Ortalama metrekare fiyatlarının 60 lirayı bulduğu bölgeyi Arnavutköy ve İstinye takip etti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz