Beklenen büyük İstanbul depremine hazırlık için kentsel dönüşüm çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiği İstanbul’da Endeksa tarafından gerçekleştirilen “İstanbul’da Ortalama Ko

İstanbul’un Konut Yaş Ortalamaları Çıkarıldı
Beklenen büyük İstanbul depremine hazırlık için kentsel dönüşüm çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiği İstanbul’da Endeksa tarafından gerçekleştirilen “İstanbul’da Ortalama Konut Yaşları” isimli veri analizi sonuçları açıklandı. Elde edilen verilere göre yapılan açıklamada konut yaşı açısından değerlendirildiğinde İstanbul’un en yaşlı ilçesi Fatih olurken en genç ilçesi ise Esenyurt olarak kayıtlara geçti. 
En Yaşlı İstanbul İlçesi Fatih Oldu 
Endeksa tarafından gerçekleştirilen araştırma verilerine göre İstanbul’un en yaşlı ilçesi ortalama konut yaşı 26 yıl ölçülen Fatih ilçesi oldu. Bu ilçeyi 25 yıl ortalama bina yaşı olan Adalar takip ederken 24 yıllık bina ortalamasına sahip olan Beyoğlu izledi. Bu ilçeleri sırası ile Güngören, Bakırköy, Kadıköy, Beşiktaş, Üsküdar, Şişli, Bahçelievler, Zeytinburnu ve Avcılar izledi. 
En Genç İstanbul İlçesi Esenyurt Oldu 
İstanbul’un en genç unvanını ise sadece 4 yıl ölçülen bina ortala yaşı ile Esenyurt ilçesi kazandı. Sancaktepe ilçesi de aynı yaş sınırı ile birincilik koltuğunu Esenyurt ile paylaştı. Sıralamada ikinciliği ise ortama konut yaşı 6 yıl olarak ölçülen Arnavutköy, Çekmeköy, Sultanbeyli ve Tuzla ilçeleri paylaşırken üçüncülük ise 8 yıl olan ortalama bina yaşı sınırı ile Beylikdüzü ve Kâğıthane ilçelerinin oldu. Bu ilçeleri Küçükçekmece, Ataşehir, Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Çatalca, Sarıyer, Büyükçekmece, Esenler, Şile Kartal takip etti. Yapılan fiyat incelemesinde ise konut yaşı düştükçe konut fiyatının yükseldiği net olarak tespit edildi. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.