İstanbul’da Gayrimenkul Cenneti Olan İlçeler

Son zamanlarda gayrimenkul sektörünün en çok geliştiği, hareketlendiği illerden birisi de şüphesiz ki İstanbul oluyor. Aynı oranda arsa ve konut metrekare fiyatları da hızla artıyor.

En Gözde İlçeler

İstanbul’da yeni yeni gelişmekte olan ilçeler, markalı konut projelerine ve konut fiyatlarının artmasını da beraberinde getiriyor. Son zamanlarda gayrimenkul sektörünün en hareketli olduğu bölgeler arasında Arnavutköy, Başakşehir, Kartal ve Tuzla yer alıyor.

Arnavutköy’de Fiyatlar Hızla Yükseliyor

Arnavutköy’de üçüncü havalimanına olan yakınlık ve üçüncü köprü bağlantı yolları sayesinde oldukça hızlı bir gelişim söz konusu oluyor. Bölgedeki konut fiyatlarının yanı sıra arsa metrekare fiyatlarında da hızlı bir artış meydana geliyor.

Tuzla’da Gayrimenkul Sektörü

Tuzla ve Pendik çevresi, havaalanına olan yakınlığı ve projesi plan aşamasında olan şehir içi metro ile Havaray çalışması sayesinde hızla değerlenen, gelişen bölgeler arasında yer alıyor. Havaray projesinin çalışmalarının sona ermesi ile bölgede yer alan konutların hızlı bir fiyat artışına konu olması beklentiler arasında yer alıyor.

Başakşehir Yatırımcıların Gözdesi

İstanbul’un en cazip bölgelerinden olan Başakşehir, hem sayılarında sürekli artış olan konut projeleri ile hem de ulaşım olanaklarının artması ile hızla büyümeye devam ediyor. Bölgedeki ticari konut yapıları ise yatırımcılar için aranan kan oluyor.

Kartal Kentsel Dönüşümle Dikkat Çekiyor

İstanbul Kartal, son zamanlarda kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki çalışmaların artması ile sektörde dikkati üzerine çeken bölgeler arasında yerini ediyor. Metro projelerinin gerçekleştirilmesi ve tamamlanmış olan konut projeleri de ilçeyi cazip kılan unsurlar arasında yer alıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz