Gayrimenkul Şirketleri Kağıthane’ye Yöneliyor

Konumu itibari ile cazibe merkezi olma yolunda adım adım ilerleyen Kağıthane, son zamanlarda gayrimenkul şirketlerinin de ilgi odağı haline gelmeye başladı. EVA Gayrimenkul Değerleme’den Lisanslı Değerleme Uzmanı Şeyma Şehirli, bölgenin gelişimi hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

İstanbul’un En Büyük ve En Önemli İlçelerinden

EVA Gayrimenkul Değerleme’den Lisanslı Değerleme Uzmanı Şeyma Şehirli, Kağıthane’nin nüfusunun artması ve ulaşım olanaklarının cazip olması nedeni ile daha da değerlendiğini belirterek, “1950’lerde Haliç ve çevresinin sanayi bölgesi olarak kullanılmaya başlanmasıyla beraber Kâğıthane Vadisi boyunca sanayi yapıları ve imalathaneler sayılarını arttırmaya başlamıştır. Artan nüfusu ile İstanbul’un büyük ve önemli ilçelerinden biri olan Kağıthane Avrupa ve Anadolu yakasını birbirine bağlayan Boğaz Köprülerinin güzergâhı olan E-5 ve TEM otoyolları arasında konumlu. Metropoliten alana sahip Kâğıthane Vadisi, coğrafi konumu itibariyle güneyinde ve doğusundaki merkezi iş alanlarının da (MİA) etki alanında yer alıyor” şeklinde konuştu.

Orta ve Üst Sınıfın İlgi Odağı

Şeyma Şehirli, Kağıthane’nin aslında orta sınıfa yönelik projelerinin bulunduğunu fakat bölgedeki metro ve tünelin de katkısı ile üst gelir sınıfına dahil olanların da ilgi odağı haline geldiğini belirtti. Şeyma Şehirli’nin sözleri, rda bölgede önemli konut projeleri inşa edildiğini belirten Şehirli, “İstanbul’un en önemli sorunlarından biri olan trafik problemi için alternatif projeler hayata geçirilmiş ve Kağıthane de bu projelere tüneller vasıtasıyla ev sahipliği yapmıştır. Tünel güzergahı ile Kağıthane, Seyrantepe ve Hamidiye Mahalleleri’nden Taksim’e ulaşım süresi 5 dakikada mümkün. Kağıthane’deki projeler orta sınıfa hitap etmekte iken, bölgeye yapılan Seyrantepe metrosunun ve tünel inşaatının etkisiyle Kağıthane’deki nitelikli konutların sayısı artış gösterdi. Maslak’a yakınlığıyla bilinen Kağıthane bölgesinde ulaşım imkânlarının çeşitlenmesi ile birlikte bölge orta-üst sınıf tarafından rağbet görmeye başladı” şeklinde devam etti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz