Ucuz Kira ile Yaşamak Mümkün

İstanbul’da yaşayanların veya İstanbul’a gelip burada bir hayat inşa etmek isteyen çok fazla sayıda insan olduğu bilinen bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim 20 milyonu geçen nüfusu ile beraber bu şehir içerisinde uzun süreli bir ev içerisinde konaklayabilme imkanları da kısıtlı bir hale gelmiş durumda. Özellikle kiralık ev arayanların belirli sorunlar ile sürekli olarak mücadele etmeleri gerektiği düşünüldüğünde son derece farklı kritik etmenler de gözler önüne seriliyor.

Değerlendirme Ölçekleri Önemli

Kira fiyatı, ulaşım hizmetleri, sosyal çevre, hastane, iş yerlerine yakınlık gibi pek çok faktörün etkilediği konutlar bütün yönleri ile değerlendirilmek durumunda kalıyorlar. İnsanların hem bu faktörlerin aynı anda sağlanması hem de düşük kiralı bir ev bulmak için belirli ilçeleri de tercih etmeye başlamış durumdalar.

İstanbulunda En Düşük Kiralar Bu Semtlerde

Tuzla, Gaziosmanpaşa, Kurtköy, Büyükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ilçelerinde yer alan kiralık evler diğer semtlere göre oldukça makul bir kira bedelini de insanlara sunuyor. Nitekim bu ilçelerin de artık sosyal çevreye son derece uygun olması, ulaşımın daha fazla imkan dahilinde sağlanması ile beraber yavaş yavaş popülerliğini arttırdığını da gözlemlemek mümkün. Ancak yine de daha pahalı ilçelere göre vatandaşlara İstanbul’un en düşük kiralık evlerini sergileme noktasında oldukça başarılı olduklarını söylemek gerekiyor. Fiyat ve performans değerlendirilmesi yapıldığı zaman belirtilen ilçelerde yaşamı idame ettirmek İstanbul’un diğer semtlerine göre çok daha kolay bir seviyede yer alıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz