İstanbul’un gözde semtlerinden olan Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi üzerinde bulunan riskli binalar için restorasyon çalışmaları başlatılacak. toplamda 189 riskli bina bulunurken, bir

İstiklal Caddesi’ndeki Binalar İçin Restorasyon Çalışmaları
İstanbul’un gözde semtlerinden olan Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi üzerinde bulunan riskli binalar için restorasyon çalışmaları başlatılacak. toplamda 189 riskli bina bulunurken, birçoğu yıkılarak yeniden yapılacak.
Deprem ve Yıkılmaya Karşı Tahliye İşlemleri
Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerindeki riskli 189 bina restorasyon kapsamına alındı. Deprem ve yıkılma tehlikesine karşı önlem amacı ile yenilenecek binalar için tahliye işlemleri başlatıldı. Dönüşümden yararlanmak isteyen esnaflar ise başvuru yaparak kepenk indirdi. Cadde üzerinde bulunan yedi bina çökme ve yıkılma tehlikesine karşı alınan önlemler ile tahliye edilmesi ve restorasyon sonrasında yeniden açılma imkanı olduğu belirtildi. Caddedeki 189 hasarlı, riskli binanın bir kısmı tahliye ve yenileme çalışmasına alındı. 
Kanal İstanbul ile İstanbul Kurtarılacak
İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi İbrahim Demir, yaptığı açıklamalar ile Kanal İstanbul projesi için geç kalındığını, proje sonucunda İstanbul’un kurtarılacağını belirtti. İbrahim Demir’in açıklamaları, “Boğaz’dan yılda 80 bine yakın gemi geçiyor. Bunların içerisinde ham petrol, sıvılaştırılmış doğalgaz, amonyak, klor gazı gibi her türlü tehlikeli madde yükü olan gemiler de var. Boğaz’da iki gemi çarpışsa meydana gelecek can kaybının ne olacağı açıkçası hesaplanmamış. Yıllar önce Hindistan’da klor gazı patlaması meydana gelmişti, 30 bine yakın insan ölmüştü. Kanal İstanbul geç kalınmış bir proje. Kanal İstanbul yapıldığında tehlikeli ve zehirli yük taşıyan gemiler kaydırılarak İstanbul kurtarılmış olacaktır” şeklinde oldu.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.