İstiklal Caddesinde Esnaf Kan Ağlıyor 

Adeta büyük bir şantiye alanına dönüşen İstiklal Caddesi kan kaybetmeye devam ediyor. İnşaat çalışmaları nedeni ile ziyaretçi kaybı yaşanan bölgede buna bağlı olarak esnaf kepenk indirmeye başladı. Bölgede kiralık dükkân sayısı büyük bir hızla artarken bölgede nerede ise yüzyıllık tarihe sahip olan dükkânların dahi birbiri ardına kapanması yaşanan sorunun ciddiyetini gözler önüne seriyor.

Her 3 Dükkândan Biri Kapandı

Bölgede yaşanan sorunu anlamak için cadde üzerinde kısa bir yürüyüş yapılması yeterli oluyor. Yürürken göreceğiniz her 3 dükkândan biri nerede ise kapatılmış durumda. Kapalı olan dükkanların büyük bir bölümünde kiralık yazıları dikkat çekerken caddenin istatistiksel verileri de yaşanan olumsuzlukları tüm çıplaklığı ile gözler önüne seriyor. Kiralık ilanlarında dikkat çeken bir diğer önemli ayrıntı ise ilanların nerede ise tamamında Arapça yazıların da yer alması. Bu da artık Türk ve Avrupalı yatırımcıların bölgeye olan ilgilerini kaybettikleri, işyeri sahiplerinin de artık Arap yatırımcılardan medet umduklarını göstermesi açısından büyük önem taşıyor.

İstiklal Caddesi Eski Günlerine Döner Mi?

İstanbullular için oldukça büyük bir öneme sahip olan İstiklal Caddesinde yaşanan tadilat işlemlerinin bitmesi ile beraber pek çok kişi caddenin eski günlerine döneceği umudunu taşıyor. Bölgenin tarihi dokusunun başarılı bir şekilde korunması büyük önem taşırken yine caddenin hala bir alternatifinin bulunmaması da caddenin gücünü korumasına yardımcı oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz