Asgari ücretin belli olmasıyla beraber işverenin için devlet desteği gündeme taşındı. 2018 yılı içerisinde 9 ay boyunca uygulanmış olan SGK prim teşviklerinin henüz daha devam edileceği merak konusu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa süre önce yaptığı açıklama ile istihdam teşviklerinin 1 yıl daha uzatılacağını söyleyerek, bu desteğin ise 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran işyerlerine 101 TL olurken, 500’ün altında sigortalı çalıştıran iş yerleri için 150 TL olacağı belirtildi.

Asgari ücretin belirlenmesiyle beraber artık tüm gözler devlet desteğine çevrilmiş durumda. 2018 yılı içerisinde 9 ay boyunca uygulanmış olan SGK prim teşviklerinin henüz daha devam edileceği merak konusu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın yapmış olduğu yeni açıklamalar ile asgari ücret desteğine ilişkin net bilgiler öğrenilmiş oldu.

2019 yılı işveren teşvikleri uzayacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bölgesel istihdam teşvikini bir yıl daha uzatıyoruz.”  sözüyle işveren teşvikleriyle alakalı bazı bilgiler daha bulunuyor. Cumhurbaşkanımız açıklamasında henüz dahi 51 ilimizde ve 2 ilçede işverenlere sağlanan 6 puanlık SGK teşvikinin devam edeceğini söyledi. 2018 yılında tam 9 ay kadar uygulanmış olan asgari ücret desteğinin ise önümüzdeki yıl tam 12 ay daha verileceğini de söylemekten kaçınmadı.

Bu desteğin ise 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran işyerlerine 101 TL olurken, 500’ün altında sigortalı çalıştıran iş yerleri için 150 TL olacağı belirtildi. Böylelikle 1 yıl daha teşviklerin uzayacağını ve asgari ücret desteği belli oldu. Önümüzdeki diğer yıllarda ise durum ne şekilde olur veya nasıl devam eder henüz bir açıklama yapılmadı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz