İşyeri Açma Ve Çalışma Ruhsatı Dilekçe Örneği

İşyeri açmak isteyen kişilerin belirli yasal prosedürleri yerine getirerek işyeri açma izni almaları gerekmektedir. Belediye sınırları içerisinde yer alan tüm işyerlerinin gerekli açılma prosedürleri belediyeler üzerinden yerine getirilmektedir. İşyeri açma ve çalışma ruhsatı almadan faaliyetlerine başlayan işyerleri kaçak olarak kabul edilmekte olup bu nedenle ağır cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalmaları kaçınılmazdır. Bu başvurularda teslim edilmesi gereken evraklardan biride işyeri açma ve çalışma ruhsatı dilekçesidir.

Belediyeden İşyeri Ruhsatı Nasıl Alınır?

Son dönemde yeni istihdam kaynaklarının yaratılması amacı ile işyeri açma süreci kolaylaştırılmaya çalışılmaktadır. Bu nedenle yapılan başvuruların onay süresi kısaltılırken aynı zamanda başvuru evrakları ve süreci de kolaylaştırılmaya çalışılmaktadır. İşyeri açmak istiyorum diyen kişilerin bu süreci çok daha kolay ve kısa sürede tamamlamak için öncelikle bir muhasebeci ile anlaşmaları önerilmektedir. Bu sayede gerekli başvuru süreci daha sağlıklı bir şekilde yürütülecektir.

 

İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı Almak İçin Yazılan Dilekçe Örneği

…………………. BELEDİYE BAŞKANLIĞINA

Ruhsat Ve Denetim Müdürlüğüne

 

 

                ………..  İlçesi……..……………………………….…………………..Pafta..…Ada………Parsel……..       

kapı sayılı yere ………………………………………………… açmak istiyorum.

Yukarıda adres ve tapu bilgilerini belirttiğim yere İşyeri Açma Ve Çalışma Ruhsatı alabilmem için belirtmiş olduğum yer, faaliyet konumuza uygun olduğu takdirde ruhsat başvurusunda bulunacağım.

Gerekli tetkiklerin yapılarak Açma Ve Çalışma Ruhsatı almak istediğim bu yerle ilgili tarafımıza bilgi verilmesini arz ederim.

 

Adı Soyadı  :……………………………..

T.C.            :……………………………..

 

 

 

Telefon:

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz