İşyerini Nasıl Daha Kolay Satabilirim?

Taşınmaz satışları arasında en çok el değiştirenlerden biride işyeri satışlarıdır. İşyerini satmak istiyorum diyen kişilerin bu satışı mümkün olan en hızlı şekilde yapmak için bazı önemli noktalara dikkat etmeleri yeterli olacaktır. Peki, “işyerini nasıl daha kolay satabilirim” diye soran kişilerin yapmaları gerekenler nelerdir?

İşyerinizin Kâr Eden Bir İşletme Olduğunu Vurgulayın

Kimse zarar eden bir işyerini almak istemez. Bu nedenle işyerini satışa sunarken işyerinizin artı yönlerini çok açık bir şekilde ortaya koyun. İlan metniniz işyerini alan kişiye bu satıştan kara geçeceğini hissettirmeli alış için istek uyandırmalıdır.

Projede İşyeri / Dükkân Olara Geçiyorsa Bunun Mutlaka Belirtin

Dükkân, mağaza ya da işyerinin projede bu şekilde inşa edilmesi satışı için büyük bir avantaj sağlar. Daha sonradan tapuya işyeri olarak kayıt edilmesindense projenin başında bu şekilde kayıt altına alınması önemlidir. Bu nedenle bu tip bir özelliği bulunuyorsa bunu da belirtmenizde yarar vardır.

Gerekli Tadilatları Mutlaka Yaptırın

İşyerinizi satışa çıkarmadan önce mutlaka özellikle de göze çarpan tadilatları mutlaka yapın. Küçük masraflar ile halledebileceğiniz sorunlar işyerinizi uzun süre satamamanıza ya da değerinden çok daha düşük bir fiyata satmanıza neden olabilir.

Tüm Borçları Kapatın

İşyerinize ait olan tüm abonelik ve vergi borçlarını satışa çıkardığınız anda kapatın. Kimse üzerine borç olan bir taşınmazı sizin ödeme taahhüdünüze güvenerek satın almak istemez. Bu nedenle satıştan gelen para ile borçları kapatmak için beklemeyin ve satıştan önce borcu kapatın.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz