Binanın riskli olmasının tespiti halinde, anlaşma yoluyla yıkılması ile hak sahiplerine sağlanan desteğe kentsel dönüşüm kredisi denir. Peki bu kredi, işyerleri için de geçerli mid

İşyerleri Kentsel Dönüşüm Kredisi Alabilir mi?
Binanın riskli olmasının tespiti halinde, anlaşma yoluyla yıkılması ile hak sahiplerine sağlanan desteğe kentsel dönüşüm kredisi denir. Peki bu kredi, işyerleri için de geçerli midir?
İşyerleri de bu finansal destekten faydalanabiliyor. Oranları ise; faiz desteği oranı %3, azami ödemesiz dönem 2 yıl, azami vade ise 7 yıl olarak belirlenmiş durumda. Faiz desteğinde bulunulan birden fazla işyeri sahiplerine verilebilecek kredi tutarı ise maksimum 500.000 TL oluyor.
Geri ödemede bulunmayan hak sahipleri için finansal destekleri son buluyor. Geri ödeme için kendi kayıtlarınca belirlenen faiz, bakanlığa bildirilmesi takdirinde Bakanlık tarafından gerçekleştiriliyor.
Hak sahiplerine destek olarak verilen kredinin anapara riski ve faiz desteğinin haricindeki ödemelerden doğan risk banka tarafına ait oluyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.