İtalya Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanla, ülkede bulunan bazı kalelerin, yapıların ücretsiz dağıtılacağı açıklandı. Ücretsiz dağıtımın yapılabilmesi için

İtalya’da Ücretsiz Kale Dağıtımı!
İtalya Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanla, ülkede bulunan bazı kalelerin, yapıların ücretsiz dağıtılacağı açıklandı. Ücretsiz dağıtımın yapılabilmesi için ise tek bir şart aranıyor.
Binayı Alanlar Bakımı da Yapacak
İtalya Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı, Facebook sayfası üzerinden yayınlamış oldukları ilan ile ülkede bulunan bazı kalelerin, çiftliklerin ve tarihi binaların ücretsiz olarak dağıtılıp, sahiplendirileceğini açıkladı. Kalelerin, çiftliklerin ve tarihi binaların ücretsiz bir şekilde dağıtılıp, sahiplendirilmesi için aranan tek koşul ise kişilerin binalar için yapılacak olan bakımı da üstlenmesi ve restorasyon işlemlerinden sorumlu olması.
Hükümet Maliyetten Kurtuluyor
İtalya hükümeti, bakımsız tarihi yapıların ücretsiz dağıtılıp, sadece bakımının üstlenmesi koşulu ile sahiplendirilmesi ile maliyetten kurtulmuş oluyor. Ve ülkenin ücra köşelerinde bulunan tarihi yapıların yenilenmesi, bakımlarının yapılması sonucunda ülkedeki yerel turizmin de canlanması planlanıyor. 
Tarihi yapıların sahiplendirilmesi için yapılan çalışmaların ilk etabında, yüzden fazla yapı ücretsiz olarak dağıtılıp, sahiplendirilecekken, daha sonraki aşamalarda iki yüz tarihi yapının da listeye eklenmesi bekleniyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.