İyi Bir Emlakçı / Emlak Danışmanı Olmanın Sırları Nelerdir?

Türkiye’nin en güçlü sektörlerinden biri olarak kabul edilen emlak sektörü aynı zamanda gelecek vadeden iş kolları arasında da bulunmaktadır. Sayıları her geçen gün artan emlak danışmanları arasında öne çıkmak isteyen kişilerin ise dikkat etmeleri gereken bazı önemli noktalar bulunuyor.

Emlak Sektörünü Yakından Tanıyın 

Danışman olduğunuzu unutmayın ve sizi tercih eden kişilere bilgi sunmayı ilke haline getirin. Bunun için çalıştığınız sektörün tüm bilgilerini edinmeye çalışırken aynı zamanda mesleki eğitim kursları ile kendinizi geliştirmeye de devam etmelisiniz.

Emlak Piyasası Hakkında Bilgi Edinin

Müşterilerinizi doğru bilgilendirebilmek ve yönlendirebilmek adına piyasa hakkında sürekli bilgi edinmeyi bir alışkanlık haline getirin. Satılan ve satışı devam eden gayrimenkullerin yanı sıra yüksek fiyatı nedeniyle uzun zamandır satışta olan gayrimenkullere ait fiyatları mutlaka sürekli araştırın. Doğru fiyat biçilen gayrimenkulün çok daha kısa sürede satılacağını unutmayın ve rayiç bedelleri öğrenerek pazarlığınızı bu fiyat üzerinden yapın.

Kendinize Uzmanlık Konusu Ya Da Uzmanlık Bölgesi Edinin

Her yerde bulunan Emlakların yerine çok iyi tanıdığınız bir bölgede yer alan taşınmazları satmaya odaklanmak bu alanda uzmanlaşarak daha başarılı satış grafiği oluşturmanızı sağlayacaktır. Yine yatırımlık arsalar gibi bir konuda uzmanlaşan gayrimenkul danışmanı bu alanda daha iyi satışlar sağlayarak mutlu bir müşteri ağı oluşturacaktır.

Emlak Gayrimenkul danışmanı Nasıl Giyinmeli?

Emlak Gayrimenkul danışmanları, müşteri ile iç içe olan, alıcı ve satıcıyı bir araya getirip bir pazarlık ortamı yaratan ve çok geniş çevrelere sahip olan kişilerdir. Bundan dolayı da bu insanların giyim tarzlarına da göz önünde olmalarından dolayı dikkat etmeleri gerekmektedir. Fakat bu durumu da çok fazla abartmamak lazımdır. Erkek gayrimenkul danışmanları rahat kıyafetleri tercih ederek çok fazla abartmadan şık ve düzenli gözükebilirler. Spor ayakkabı kot pantolon renkli tişörtleri kast etmemekle birlikte, kumaş pantolon beyaz gömlek siyah ceket takım tarzı bir kıyafet tercihi yapmak zorunda değillerdir.

Sade ve şık olmak için giydikleri kıyafetleri özenle seçmelidirler. Emlak gayrimenkul danışmanlarında durum böyledir. Bankalarda çalışan gayrimenkul danışmanları için takım elbise şarttır. Bayanlarda ise çok fazla açık olmamakla birlikte beyaz gömlek diz üstü etek ve renkli kıyafetlerden kaçınmaları gerekmektedir. Bankalar kurumsal bir çalışma alanı olduğundan dolayı bayan gayrimenkul danışmanlarının saçları toplu ve düzenli çok fazla aksesuar ve takılardan uzak durmalıdır. Erkekler ise sakalının uzunluğuna dikkat etmeli, saçları uzun olmamalı ve küpe takmaması önemlidir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz