Aziz Kocaoğlu’ya Emlakçı mı Belediye mi Eleştirileri

 

Aziz Kocaoğlu son zamanlarda başlattığı konut satışları konusunda eleştirilere maruz kaldı. Daha önce yaptığı açıklamada Başkan Aziz Kocaoğlu, Belediyenin bir kuruş malına bile dokunmadım diyerek övünürken, şimdilerde başlattığı konut satışları emlakçı mı belediye mi belli değil gibi eleştiriler ile karşılaşmasına neden oldu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı geçtiğimiz yıllarda belediyenin bir kuruş malına dokunmadım hatta yol, kavşak, arıtma tesisleri gibi yerler yaptığını ön plana getirirken geçtiğimiz yıl başlattığı satış fulyası yerel seçimlere sayılı günler kala tüm hızı ile devam etmektedir. İzmir’de şuana kadar Belediyenin sattığı daire sayısı 1577 olurken arsa sayısı ise 267 olarak belirlenmiş olup, satışlar halen devam etmektedir.

Grup Başkan Vekili Doğan’dan Büyük Eleştiri

 

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin AK Partili Eski Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, yapılan satışların belediyeden daha çok emlakçı yönünde yapıldığını vurgulamakta olup, sert şekilde eleştirilerine devam etti. Bu satışlara her gün yenisi eklenirken, her gün yeni bir ihale yapıldığını duyuyoruz. Belediyenin işi arsa, daire satmak mı? Diyerek tavrını net şekilde ortaya koydu.

Doğan, yaptığı eleştiriler de Büyük Şehir Belediyesinin bu konuda bir açıklaması olması gerekmektedir. Geçtiğimiz yıllarda Belediyenin bir kuruş malına dokunmadım derken, şimdilerde yaptığı satışlar ne anlama geliyor merak ediliyor. Doğal eleştirileri arasında yoksa Belediye borç batağında mı? Diyerek akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz