Tayfun Karabulut, Körfez Geçiş Projesi çalışmalarının hızlanması ile İnciraltı’nın da değer kazandığını belirtirken, hak sahiplerini yatırım konusunda uyardı. Ayrıca Kent Ormanı ha

İzmir İnciraltı’na Her Yıl 3 Milyar Liralık Katma Değer
İnciraltı 2. Nesil Platformu Başkanı Tayfun Karabulut, yaptığı açıklamalar ile bölgedeki emlak fiyatlarının artışından ve bölgenin her yıl daha fazla değerleneceğinden bahsetti.
Heyecana Kapılıp Arazilerinizi Satmayın!
Tayfun Karabulut, Körfez Geçiş Projesi çalışmalarının hızlanması ile İnciraltı’nın da değer kazandığını belirtirken, hak sahiplerini yatırım konusunda uyardı. Ayrıca Kent Ormanı hakkındaki söylentiler ile ilgili açıklamalar da yapan Karabulut’un sözleri, “Bölgede emlak fiyatları artış gösteriyor. Şu an metrekare fiyatları 2 bin lirayı aştı. Hak sahiplerimiz heyecana kapılıp arazilerin satmasınlar ya da gerçekten yatırım yapacak kişilere satsınlar. Al-sat yapan kişilerden uzak dursunlar. Bugün tüm İzmirlilerin keyifle vakit geçirdiği Kent Ormanı, yeni planlama ile 3 kat daha büyüyecek. Mevcut Kent Ormanı’nın da kalkacağı, imara açılacağı gibi yanlış algılar oluşturuluyor. Bu tür söylentiler gerçek dışıdır. Kent Ormanı kamunun malıdır”  
İşsizlik Yüzde Beş Azalacak
İnciraltı’na yapılacak olan hastaneler, oteller ve kür merkezleri sayesinde binlerce kişiye istihdam sağlanacağını, işsizlik oranının yüzde beş oranında düşüş göstereceğini belirten Tayfun Karabulut, “İnciraltı planlandığında bölgede yapılacak hastaneler, oteller ve kür merkezleri 15 bin kişiye istihdam sağlayacak ve şehrimizde işsizliği yüzde 5 aşağıya çekecek. Gelen turist sayısı 100 bin artacak. Ekonomik anlamda da her yıl 3 milyar lira katma değer getirecek. İzmir’i İnciraltı uçuracak. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı, İzmirli Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın talimatı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu’nun destekleri ile artık gün sayıyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.