İzmir ve çevresinde yer alan askeri alanların farklı bölgelere taşınması düşünülüyor. Son zamanlarda gündeme gelen bu konuda, FETÖ ile mücadele kapsamında çalışmalar yürütülüyor.

Askeri Alanlar Taşınıyor!
İzmir ve çevresinde yer alan askeri alanların farklı bölgelere taşınması düşünülüyor. Son zamanlarda gündeme gelen bu konuda, FETÖ ile mücadele kapsamında çalışmalar yürütülüyor.
Emlak sektör içerisinde gündeme oturan askeri alanların taşınması, yetkilileri harekete geçirmiştir.

İzmir’de Arsa Sorunu Baş Gösterdi
Askeri alanların şehir dışına taşınması konusu, her geçen gün gündem içerisinde daha fazla yer alıyor. Son olarak yapılan çalışmalarda, askeri alanların şehrin uzak bölgelerine taşınması için yapılan düzenlemeler artırıldı. Aynı zamanda İzmir ve çevresinde yaşanan arsa sıkıntısı da, bu durumu tetikleyen sebepler arasında değerlendiriliyor. Askeri alanların şehir dışına taşınmasıyla, şehirde yeşil alanlarının artırılması planlanıyor. 

İzmir’de Toplam 147 Metrekarelik Askeri Alan Bulunuyor
İzmir ve çevresinde; 19 ilçe içerisinde toplamda 147 metrekarelik askeri alan bulunuyor. Şehir merkezinde yer alan toplam alan ise, 46 milyon 825 bin metrekare olarak belirlenmiştir. Bu değerlerden sadece 478 bini, Konak şehir merkezinde yer alıyor. Belirlenen sayısal değerlerin büyüklüğü de yetkililerin harekete geçmesinde büyük rol oynamıştır. Askeri alanların tespit edilmesi ve dönüşüm projeleri üzerinde yapılan çalışmalar halen devam etmektedir.
İzmir’deki Askeri Alan Dağılımları Nasıl?
Askeri alanlar, gerekli kuruluşlar tarafından hesaplanmakta ve bu alanların dönüşümü için çalışmalar yapılmaktadır. İzmir ve ilçelerinde bulunan askeri alanlar, hektar bazında hesaplanmaktadır. Buna bağlı olarak elde edilen verilerde; Aliağa’da 10.1 hektarlık, Balçova’da 120.1 hektarlık, Bayraklı ’da 110.5 hektarlık askeri alanın olduğu belirlenmiştir. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.