Nihat Zeybekci, İzmir’de çarpık yapılaşma ve yeni konuta ihtiyacın olmasıyla beraber önemli açıklamalarda bulunarak, kentin kuzey, doğu ve güneyinde 3 yeni yerleşim merkezinin yapılacağını söyledi.

İzmir’de bir yaşam kalitesi sorunu olduğunu söyleyen ve yapılmış olan tespitlerden sonra projelerini “10 numara İzmir” sloganıyla ifade eden Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı, kısa süre önce İzmir’i 21. yüzyıla taşıyacaklarını ifade etti. Son haberlere göre kentte çarpık yapılaşma ve yeni konut ihtiyacının olmasından dolayı, önemli açıklamalar yapan Zeybekci, İzmir’in kuzey, doğu ve güneyinde tam 3 yeni yerleşim merkezi kurulacağını belirtti.

Dar gelirli aileler konut sahibi olacak!

Bu yeni yerleşim alanlarının ise Zeybekci’ye göre İzmir’e daha rahat nefes aldırması bekleniyor. Bunlara ek olarak ise 150-250 bin nüfusun yaşaması beklenen bu yeni yerleşim merkezlerinde, kent merkezlerindeki yapılaşma baskını azaltarak, merkezi rahatlatacağı ifade edildi. Altyapısı, sosyal donanımları ve yeşil alanlarıyla hatta okulu ve camisiyle tam bir merkez haline gelmesi beklenen bu kentler artık nefes alışı kolaylaştıracak. Özellikle ekonomik finansman sistemleriyle dar gelirli kişilerin konut sahibi olması sağlanacak.

Ayrıca Zeybekçi sözlerinde, yeni konut alanlarının yatay yapılaşmaya adım atacağını söylerken, kentsel dönüşümün çok önemli olduğunu ve yerinde dönüşüm projeleriyle kentteki sıkıntıların giderileceğini ifade etti.

Daha önceden Denizli Belediye Başkanlığı dönemin yaptıklarını öne süren Zeybekçi, Denizli’de hakkını helal etmeyen yoktur herhalde, 10 bin konut yaptığını ve ortasına da 700 dönüm park yaptığını söyledi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz