Son paylaşılan verilere baktığımızda Ege Bölgesi’nde konut sektörü fiyatları İzmir’de geçtiğimiz 3 yıl içerisinde yüzde 45 olurken, geçtiğimiz 5 yıl içerisinde ise yüzde 97 artış kaydetti. TÜİK’in açıklamış olduğu verilere bakıldığında İzmir’de konut satışları bir önceki aya kıyasla 6 bin 366 rakamına ulaşarak yükseliş kaydetti. 

İzmir‘de ev sahibi olmak isteyen kişilerin nereden konut alacakları merak konusu. Bugün sizlere raporlardan yola çıkarak ev almanız için yardımcı olacağız.

Ödemiş İlçesi

Bu ilçede ortalama olarak metrekare fiyatları tam 1.704 TL civarın oluyor. Konut yatırım geri dönüş süresi ise tam 20 yıl olarak belirtilmekte. 100 Metrekare bir evin ortalama fiyatı 127 bin TL ile 213 bin TL arasında değişiyor.

Torbalı İlçesi

Bu ilçede konut metrekare fiyatları ise 1764 TL olarak belirtilmekte. Konut yatırım geri dönüş süresine baktığımızda ise tam 22 yıl oluyor. Satın almış olduğunuz 100 metrekarelik bir evin ortalama fiyatı ise 132 ile 220 bin TL arasında değişmekte.

Bergame İlçesi

Bu ilçede ise metrekare fiyatları 1828 TL civarında seyrediyor. Geri dönüş süresi ise bir önceki ilçede ki gibi tam 22 yıl olarak belirtiliyor. Satın almış olduğunuz 100 metrekarelik bir evin fiyatı ise 137 bin TL’den başlayıp, 230 bin TL’ye dek çıkabiliyor.

Kemalpaşa ilçesi

Kemalpaşa ilçesi için ortalama konut fiyatlarına baktığımız da metrekare fiyatları tam 2 bin 131 TL kadar oluyor. Konut yatırım geri dönüş süresi ise tam olarak 23 yıl sürmekte. 100 metrekare bir evin ortalama fiyatı 160 bin TL ile 266 bin TL arasında değişiyor

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz