İzmir’de Kiralık ve Satılık Konut Fiyatları Zam Rekoru Kırdı 

Kiralık ve satılık konut fiyatlarının 2017 yılının ilk 6 aylık dönemini kapsayan birinci yarı dönem raporu açıklandı. Açıklanan rapora göre İzmir, İstanbul ve Ankara kıyaslandığında fiyat artışlarında zam rekorunu İzmir kırdı. İzmir kiralık konut fiyatları ve satılık konut fiyatları artış oranı en yüksek ilimiz oldu.

İzmir’de Artış Yüzde 6 Oldu!

Zingat.com tarafından yapılan araştırma sonucunda elde edilen verilere göre Ocak 2017 ve Haziran 2017 arasında kira fiyatları İstanbul ve Ankara’da yüzde 2 oranında artış gösterirken İzmir’de bu oran 3 katı olarak gerçekleşerek yüzde 6 seviyesinde gerçekleşti. 2017 yılının birinci yarısında satılık konut fiyatları incelendiğinde ise yaşanan artış Ankara ve İstanbul sınırları içerisinde yer alan konutlarda yüzde 5 seviyesinde yaşanırken İzmir’de yine yaşanan artış yüzde 8 seviyesinde gerçekleşti.

Gayrimenkul Fiyatları Artmaya Devam Edecek!

Sektörün geleceği hakkında açıklamalarda bulunan zingat sitesinin CEO’su Ahmet Kayhan konut fiyatları ve kiralarında darbe girişimi sonrasında bir miktar gerileme yaşandığını hatırlatarak fiyatların toparlanma eğiliminde olduğu konusunda uyarıda bulundu. Kayhan fiyatların önümüzdeki 3 aylık dönemde de yükseleceği ön görüsünde bulunurken yaşanan bu artış ile gayrimenkul yatırımı yapanların kazanacaklarını dile getirdi. Gayrimenkule yatırım yapanların ülkemizde her zaman kazanacaklarını dile getiren Kayhan yatırım yapmak isteyen kişilere gayrimenkul yatırımında bulunmaları yönünde tavsiyede bulundu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz