Fitch Ratings’ten İzmir’e “AAA” Notu!

Uluslararası derecelendirme kuruluşu olan Fitch Ratings’in İzmir’e vermiş olduğu en yüksek not olan AAA korunmaya devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu durumun yatırımcılar için güvenli bir yatırım olanağı sunduğunu belirtti.

“İzmir’e Güvenli Yatırım Yapabilirsiniz”

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Fitch Ratings tarafından verilen, en yüksek not olan AAA’yı korudu. Aziz Kocaoğlu, kredibilitesi en yüksek kurumlar arasına girmenin, yabancılar için “İzmir’de güvenle yatırım yapabilirsiniz” mesajı olduğunu belirtti. Fitch Ratings, yılın ilk 8 ayına dair verileri dikkate alarak yaptığı inceleme raporunda, yüksek sermaye harcamalarına dikkat çekerek İzmir Büyükşehir Belediyesinin 2017 ve 2019 yılları arasında yüzde 50’nin üzerinde güçlü faaliyet göstereceğini ve bunun mevcut derecelendirme notlarını destekleyeceğini ifade etti.

Çalışmalara Hız Kesmeden Devam

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun açıklamaları; “En yüksek notu kazanmak kadar koruyabilmek de çok önemli. Bugüne kadar attığımız adımların sağlamlığını göstererek zirvede kalmak adına çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Uyguladığımız programlar çerçevesinde kamu maliyesinde güçlü duruşumuzu tavizsiz bir şekilde sürdüreceğiz. Kaynakları etkin, verimli ve yerinde kullanmaya devam edeceğiz” şeklinde oldu.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s tarafından da geçtiğimiz yıl İzmir’e en yüksek not olan “AAA” verilmişti. Bu not; Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve İsviçre’nin de bulunduğu çok az sayıda ülkenin sahip olduğu bir kredi notu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz