İzmirlilere Müjde, TOKİ 679 Konut İçin Start Verdi 

TOKİ (Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) Türkiye genelinde konut projelerine tüm hızı ile devam ederken kurumdan İzmir için yeni bir proje müjdesi geldi. İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde yer alan Çamlıbel Mevkii sınırları içerisinde TOKİ 679 konutluk yeni bir ihale gerçekleştirdi. İhale kapsamında konut üretiminin yanı sıra aynı zamanda çevre düzenlemesi, okul ve cami inşaatı gibi farklı yapıların inşaatı da gerçekleştirilecek.

Daha Modern Bir Yaşam Alanı İnşa Edilecek 

TOKİ başkanlığında gerçekleştirilecek olan projede toplamda 679 adet konut üretilirken bu konutlara ek olarak 22 adet işyeri, her biri 16 derslikli olmak üzere ilkokul ve orta okul inşaatı, cami ve alt yapı çalışmaları da gerçekleştirilecek. Yani inşaatın gerçekleştirileceği yerde adeta yaşam baştan inşa edilecek. İnşa edilecek olan konutlar zemin + 3 ve zemin + 4 kat seçenekleri ile inşa edilecek. Yine konutlardan 300 tanesi 2+1 daire ve 379 tanesi de 3+1 daire tipi olarak üretilecek.

Teraslama Yöntemi Uygulanacak

Projenin en önemli özelliklerinden biride mimari proje hazırlanırken teraslama yönteminin kullanılmış olması. Bu sayede projede üretilen tüm konutlar güneş ışığı görecek ve tüm manzaraya ulaşabilecek. Son dönemde TOKİ tarafından benimsenen mahalle konseptine uygun olarak hazırlanan projede çocuklar için oyun alanları ve aileler için geniş peyzaj alanları gibi ekstra özelliklere de yer verildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz