Japonlardan Çılgın Asansör Projesi

Japon inşaat şirketi Obayashi, planladığı dev asansör projesi ile 2050 yılına kadar uzaya uzanacak 36 bin kilometre uzunluğunda bir asansör inşa etmek için çalışıyor.

Asansörlerde Bir Haftalık Yaşam Alanı

Japon şirketi Obayashi’nin üzerinde çalıştığı çılgın asansör projesi, alışılmışın dışında bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Projeye göre, saatte ortalama 200 kilometre hız ile hemen hemen bir haftalık bir süre içerisinde asansör, uzay istasyonuna ulaşacak. Asansörün dikkat çeken farkı ise normal bir kabin şeklinde olmaması, hemen hemen 30 kişinin içine sığabileceği bir kapsül olması ve kapsülün içerisinde bir haftalık yolculuk ve yaşam yapılmasını mümkün kılan alanlar ile tuvaletin bulunması oldu.

Proje Sadece Hayal Olarak Kalmamalı

Obayashi isimli Japon inşaat şirketi uzmanları tarafından yapılan açıklamalara göre mevcut durumda projenin yapılması teknik olarak mümkün. Fakat henüz herhangi bir yatırımcının bulunmaması, projeye söz konusu olan asansörün hangi noktaya kurulacağı ve asansörle yolculuk deneyimini kimin gerçekleştireceği gibi soruların cevapsız kalması nedeni ile henüz proje hayata geçirilemiyor. Fakat Şirketin sözcüsü yaptığı açıklama ile projenin üzerinde çalışacaklarını şu şekilde belirtiyor; “Projenin sadece bir hayal olarak kalmaması için, bu fikrin geliştirilmesi üzerinde çalışacağız”

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz