Jeff Bezos Amazon İle Dünyanın En Zengini Oldu 

e-ticaret alanında dünyanın bir numaralı internet sitesi olan Amazon sitesinin kurucularından olan Jeff Bezos Forbes tarafından açıklanan yeni listeye göre dünyanın en zengin kişisi oldu. Her yıl Forbes tarafından açıklanan ve büyük bir merakla beklenen Gerçek Zamanlı Dünyanın Milyarderleri Listesine göre 2017 yılının en zengin kişisi 53 yaşındaki Jeff Bezos oldu.

1 Günde 900 Milyon Dolar Değer Kazandı

Halka arz işlemlerinin ardından New York borsasında işlem görmeye başlayan Amazon’un değeri 90,2 milyar dolar seviyesine ulaştı. Borsada işlem gören hisse senetlerinin değeri sadece bugün gün içerisinde yüzde 1,6 değer kazanarak düne göre şirketin değeri 900 milyon dolar seviyesinin üstünde değerini arttırdı. Açıklanan listeye göre uzun süre dünyanın en zengin kişisi unvanını uzun süre koruyan Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates 90 milyar dolarlık mal varlığı ile ikinci sıraya geriledi.

Zara’nın Sahibi 3. Oldu

Dünyanın en zenginleri sıralamasında ise üçüncülük koltuğunu aynı zamanda Zara’nın da sahibi olan İspanya kökenli iş adamı Amancio Ortega oldu. 83,1 milyar dolarlık serveti bulunan ünlü iş adamı bu sene üçüncülük koltuğunda kendisine yer buldu. Amerika’nın en önemli yatırımcılarından biri olan Warren Buffett  74,4 milyar dolarlık serveti ile dördüncülük basamağında yer alırken en zengin 5. Kişi ise Facebook kurucusu olan Mark Zuckerberg oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz