Kaçak Bina Yapanlar En Az 2 Yıl Hapis Cezası Alacaklar

Kaçak yapılar için getirilen imar barışı hakkında çalışmalar tüm hızı ile devam ederken Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki yeni açıklamalarda bulundu. Bakan Özhaseki bundan sonra kaçak yapılarla mücadele konusunda bakanlık olarak çok daha sert ve kararlı davranacaklarını söyledi. Bakan imar affı çıkarıldıktan sonra bundan sonra bir daha kaçak yapılara hiçbir şekilde af getirilmeyeceğini söylerken aynı zamanda kaçak yapılar için hapis cezası uygulanacağını da dile getirdi.

Kaçak Yapılara Hapis Cezası Verilecek

Aslında şu anda uygulamada olan yasalara göre de kaçak yapılara hapis cezası uygulanıyor. Ancak hapis cezası hükmünün açıklanmasının geriye bırakılması nedeni ile çıkarılmıyor. Bu cezanın uygulanabilmesi için ceza alt sınırı 2 yıl 1 güne çıkarılacak. Yani bundan sonra kaçak yapı yapan kişiler ilgili değişikliklerin yapılması halinde kesin olarak hapis cezası ile karşı karşıya kalacaklar. Kaçak yapı yapan kişilerin yanı sıra bu yapılara izin veren ya da buna göz yuman kişilerde hapis cezası alacaklar.

Suçlu Kaçak Yapılara Göz Yuman Belediyeler

Bakan Özhaseki olayın gerçek suçlusunun kaçak yapılaşmaya göz yuman belediyeler olduğunu dile getirdi. Bundan sonra belediyelerin de kaçak yapı cezası ve kaçak yapı hapis cezası ile karşı karşıya kalacağını söyleyen Özhaseki Türkiye’nin bir daha kaçak yapı sorunu yaşamaması adına Bakanlık olarak tüm önlemleri alacaklarını söyledi.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz