Kaçak Elektrik Kullanmanın Cezası Nedir?

 

Kaçak elektrik, kullanılan hizmetin karşılığını vermemek amacı ile elektrik kullanımının sayaç üzerinden geçmesini sağlanmaması için sayacı bozma ve kullanılamaz hale getirerek uygulanan bir yöntem olup, bu şekilde elektrik ücreti ödemeden kaçak elektrik kullanılmaktadır. Bu durum yasak olup, belli cezalara maruz kalmanızı sağlamaktadır. Peki, kaçak elektrik kullanmanın cezası ne kadar konusu merak edilmekte olup, sizler için kaçak elektrik konusunu detaylı şekilde inceledik.

 

Kaçak Elektrik Kullanmanın Cezası

 

Geçtiğimiz dönemlerde sık sık rastlanan fakat günümüzde pek fazla karşılaşılmasa da bulunmakta olan kaçak elektrik kullanma ceza ile sonuçlanmaktadır. Bunun tespit edilmesi ise artık daha kolay olup, şikayet edilmese bile görevlilik basit bir şekilde tespit edebilir. Bunun için kaçak elektriğe başvurmadan önce cezasını incelemeli ve ona göre başvurup başvurmama konusunu düşünmelisiniz.

Kaçak elektrik kullanmanın cezası BEDAŞ tarafından resmi olarak internet sitelerinde yayınlanmış olup, yapılan açıklamada ayrıntılı şekilde bilgiler verilmiştir. Bu bilgiler de ise kaçak elektrik kullanımı sağlayan kişilerin ne kadar süre ile ne kadar elektrik kullandığı belli olmakta olup, bu bedel kaçak elektrik için belirlenen tutar üzerinden hesaplanarak tarafınıza yansıtılır. Aynı zaman da bağlı bulunulan şirket tarafından hakkınızda kaçak elektrik kullanımı yapmanız nedeni ile Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunulur. Kullanılan enerji tüketiminin 1,5 katı fazla ödeme yaparken bunun ayrı bir bedel cezası da yine şirket tarafından belirlenerek tarafınıza yansıtılır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz