Kaçak Emlakçılar Kaçacak yer Arayacak !

Samsun Emlak Odası Başkanı Mevlüt Oral ve İlkadım  Belediye Başkanı Erdoğan Tok  odanın üyeleri ruhsatsız kaçak emlakçılarla mücadele sözü vererek bir araya geldi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Mevlüt Oral’ı ve geçtiğimiz günlerde yapılan seçimlerle tekrar Emlakçılar Odası Başkanı olarak seçilen yönetim kurulunu selamladı. Seçimden sonra başarı isteğini dile getiren Başkan Tok, emlakçıların sorunlarını ve taleplerini de değerlendirdiği görüldü.

Emlakçılar adına konuşan Oral, “Emlakçılar olarak, hemşerilerimizn gayrimenkul sahipleri veya en iyi ekonomik koşullara sahip konut sahiplerinden oluşmasını sağlamak için meslektaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Hedefimiz; vatandaşları karlı kılmak, bunun içinde en önemli unsur olan güven ortamı.Bu düşüncelerle, vatandaşlarla birlikte bildiğimiz başkanımız Erdoğan ve bize yakınlığı, yaşadığımız sıkıntıların çözümü noktasında. Yaşadığımız en büyük sorun ruhsatsız ve kayıtsız emlakçılardır.Örneğin, bir bakkal işleten esnaf bir satılık emlak yazılı afiş ile emlak satışı yapabilyor.Ne yazık ki uzmanlık ve resmi olmayanların yaptığı bu eylemler yetki, genellikle vatandaşın mağduriyetine ve güven kaybına yol açar. “diye belirtti.

Korsan Emlakçılarların Takipçisi Olunacak

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, meslek odalarının taleplerine ve sunulan çözümlere verdiği önemi vurgulayarak, ortak maaş günü vatandaş ve esnafın sağlıklı bir kâr elde etmesinin büyük önem taşıdığını vurguladı. ” Her şeyden önce Mevlüt Oral beye başkanlık döneminin hayırlara vesile olmasını temenni ederim. Emlakçılar Odası, vatandaşla önemli bir organizasyona ve bireysel bir temaya giren bir mesleğe sahip. Bu nedenle hem vatandaşlarımızın memnun olması hem  emlakçı kardeşlerimizin memnuniyeti büyük önem taşıyor. Bizden talep ettikleri her türlü talebi karşılamaktayız Lisanssız ve gayri resmi emlakçılar hem belediyemizin hem de emlak esnafının gelirleri ile ilgili bir sorun teşkil ediyor.İlk adım Belediyesi Polis ve Lisanslama Müdürlüklerimizle bu çalışmanın takipçileri oluyoruz “diye belirtti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz