Bakan Özhaseki CHP’yi Kaçak Yapılar Hakkında Eleştirdi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki “İstanbul’a ihanet ettik” tartışmasına yapmış olduğu açıklamalar ile dâhil oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan “İstanbul’a ihanet ettik” itirafı muhalefet partisi CHP tarafından büyük eleştiri konusu yapılmıştı. Bakan Özhaseki 1994 yılından önce yapılan kaçak yapılara dikkat çekerek bu yapıların hangi partinin döneminde yapıldığını sorarak eleştiri oklarını CHP’nin üzerine çekti.

Kaçak Yapı Sayısında 4 Yılda Rekor Kırıldı

Bakan Özhaseki yapmış olduğu açıklamada 1994 senesinden önceki 4 dönem boyunca belediye başkanlığı görevini CHP’nin üstlendiğine dikkat çekerek bu dönemde çarpık kentleşmenin rekor kırdığını belirtti. 1960 yılında İstanbul’da sadece 79 bin adet gecekondunun olduğuna dikkat çekilirken 1994 yılına gelindiğinde bu rakamın 640 bine çıktığı dile getirildi.

Deprem Riski Yüksek Bölgelerde Kaçak Yapılaşma Dikkat Çekiyor

Yapmış olduğu açıklamada Bakan Özhaseki, Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde ise toplam 1 milyon 350 bin gecekondu rezervi olduğunu belirterek bu kaçak yapıların büyük bir bölümünün deprem riski yüksek olduğu alanlarda yapıldığını söyledi. Kentsel dönüşüm için acil olarak belirlenen bölgelerin birçoğunun CHP’li dönemde göz yumulan kaçak yapıların oluşturduğu bölgeler olduğunu söyleyen Bakan Özhaseki bu nedenle CHP’nin şu anda bu eleştirileri yapmaya hakkı olmadığını iddia etti. Karşılıklı yapılan açıklamalar İstanbul’a ihanet tartışmalarının süreceğini gösteriyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz