Kadastro Dairesi Başkanlığı yönetiminde gerçekleştirilen TKMP-EF Kadastro Haritalarının Sayısallaştırılması Çalışmaları Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı Antalya’da düzenlenen öze

TKMP-EF Kadastro Haritalarının Sayısallaştırılması Toplantısı Gerçekleştirildi
Kadastro Dairesi Başkanlığı yönetiminde gerçekleştirilen TKMP-EF Kadastro Haritalarının Sayısallaştırılması Çalışmaları Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı Antalya’da düzenlenen özel bir organizasyon ile gerçekleştirildi. Toplantının açılışını aynı zamanda organizasyona ev sahipliği yapan Kadastro Dairesi Başkanlığı adına Genel Müdür Vekil görevini üstlenen Gökhan Kanal gerçekleştirdiği açılış konuşması ile yaptı. 

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü Kendisini Yenilemeyi Sürdürüyor
Zamanın kendisini yenileyenlerin başarılı olduğu bir dönem olduğunu vurgulayan Tapu ve Kadastro Müdürlüğü Genel Müdür Vekili Gökhan Kanal “başarılı olmak istiyorsak artık kurum olarak kendimize değerlerimizi de dikkate alarak yeni hedefler belirlemeliyiz. Amacımız kurumumuzu ve bununla beraber Türkiye’yi kalkındırmak olmalıdır.” dedi. 
Kadastro Sektöründe Son Yıllarda İstihdam Artmaya Devam Ediyor
Kadastro sektörü hakkında da açıklamalarda bulunan Kanal artık kurumun bazı işlemlerini özel sektöre devretmesi sayesinde son 14 yıllık dönemde sayıları 10 bini aşan kişilerin bu alanda istihdam edilerek yeni işlerine kavuştuklarını belirtti. Kadastro haritalarının sayılaştırılması durumunda artık e-devlet üzerinden kadastro verilerinin sayısal ortamda sunulabileceğini belirten Kanal çağa ayak uydurmak için tüm teknolojik yenilikleri takip etmek zorunda olduklarını belirtti. 
Harita ve Tapu Kadastro bilgileri ile desteklenmeyen projelendirme faaliyetlerinin hiçbir şekilde başarılı olamayacağını belirten Gökhan Kanal ülke topraklarının mümkün olan en iyi şekilde değerlendirilebilmesi için bu çalışmaların büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı. E-devlet entegrasyonu için ise çalışmalar artarak devam ediyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.