Kadastro Mahkemesi Temyiz Dilekçesi Örneği

 

Temyiz bir mahkemenin verdiği karara yapılan itiraz olup, bu itirazı bir üst mahkemeye yani Yargıtay’a gönderilmesine denmektedir. Yargıtay’a gönderilen temyiz dilekçesi ile birlikte gerekli incelemeleri Yargıtay en baştan sona yapmakta olup, bu şekilde kesin bir karar vermektedir. Temyiz tüm mahkemeler için geçerli olup, dava aleyhine sonuçlanmış kişilerin yanlışlık olduğunu bildiği konularda itiraz etme ve dilekçe vermek hakkı bulunmaktadır. Bu durum tabi ki kadastro mahkemesi temyiz için de geçerli olup, kadastro mahkemesi temyiz dilekçesi yazarak verilen kararı bir üst mahkemeye taşıyabilirsiniz. Kadastro mahkemesi temyiz dilekçesi örneği konusunda sizlere örnek bir dilekçe paylaşacak olup, bununla davanın yapıldığı mahkemeye ya da bölge idare mahkemelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Kadastro mahkemesi temyiz dilekçesi örneği:

 

YARGITAY ……..  HUKUK DAİRESİNE

Gönderilmek üzere

……………… MAHKEMESİNE

DOSYA NO     :

TEMYİZ EDEN  :

VEKİLİ      :

DAVALI

KONU    : …Asliye Hukuk Mahkemesinin ……../…. E ve ……/…. K numaralı …./…./….. tarihli kararının temyizen bozulması talebidir.

TEMYİZ NEDENLERİ: Müvekkilim hakkında, asılsız ve hakaret derecesine varan iddialar ileri sürerek, kişilik haklarına hukuka aykırı biçimde yapılan tecavüz sebebiyle , müvekkili manevi zarara uğratan davalılardan  …Asliye  Hukuk Mahkemesi   ile manevi zararın tazmini talep edilmiş fakat mahkemece bu talebimiz tamamen reddedilmiştir.

Dava konusu olayda ileri sürülen asılsız iddialarda müvekkilin adı açık bir şekilde belirtildiği gibi toplanan delillerden de anlaşılacağı üzere tamamen müvekkile karşı işlenen bu fiilden müvekkil ağır bir manevi zarara uğramıştır. Buna karşılık mahkemece talebimiz reddedilmiştir. (…) Yerel mahkemenin usul ve yasaya aykırı olan bu kararının bozulması gerekmektedir.

SONUÇ VE İSTEM   : Yukarıda açıklanan nedenlerle yerel mahkemenin verdiği kararın TEMYİZEN BOZULMASINA karar  verilmesini müvekkil adına saygıyla arz ve talep ederim.  …/…/…

Temyiz Eden Davacı Vekili

…………….

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz