2008 yılında yapımına başlanan ve 2012 yılında aktif hale gelen Kadıköy- Kartal Metro Hattı, Tuzla’ya doğru uzanıyor. Her yerde metro, her yerde metro hedefi doğrultusunda daha da ileri seviyelere taşınmayı hedefleyen metro hatları, ileri seviyeye taşınıyor. Kadıköy-Kartal arasında hizmet veren metro hattının uzunluğu 22,7 km olup toplamda 16 yolcu istasyonuna sahip. Bu yazımızda da Kadıköy- Kartal metro hattının duraklarının nereler olduğu konusunda bilgi vereceğiz.

Hat, Huzurevi ve Maltepe İstasyonları arasında, anahattı ise sahil tarafında bulunan Maltepe Depo Sahası ve Bakım atölyesinde yer alıyor. Kaynarca’ya kadar tüneller TBM’le açılmış olup, Kartal- Kaynarca ihalesi sonucu hattın uzunluğu 26,5 km’ye ve istasyon sayısı 19’a ulaşacaktır.

Aktarma İstasyonları:

Kadıköy İstasyonu – Şehir Hatları ve İDO Hattı

Kadıköy İstasyonu – Moda Nostaljik Tramvay Hattı

Ayrılık Çeşme – Marmaray Hattı

Ünalan İstasyonu – Metrobüs Hattı

Kadıköy-Kartal Metro Hattı durakları:

Kadıköy, Ayrılıkçeşme, Acıbadem, Ünalan, Göztepe, Yenisahra, Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı, Maltepe, Huzurevi, Gülsuyu, Esenkent, Hastane/Adliye, Soğanlık, Kartal

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz