Kadıköy’de yer alan Nostaljik Tramvay Hattı, 1 Kasım 2003 tarihinden itibaren hizmete girdi. Kadıköy’de yer alan Tramvay hattında toplam 10 istasyon bulunmaktadır. 4 tane tramvay aracının bulunduğu Kadıköy’de, özel yolunda hareket ederek, Bahariye Caddesini takip ediyor. Moda caddesi üzerinden de tekrar Kadıköy’e geliyor. Kadıköy Moda Nostaljik Tramvay Hattı’nda yer alan istasyonların sıralaması ise aşağıdaki gibidir.

İDO- İskele Camii- Çarşı- Altıyol- Bahariye- Kilise- Moda İlkokulu- Moda Caddesi- Mühürdar- Damga Sokak şeklindedir. Tramvay 20 dakikalık sefer aralığı ile İstanbul’da nostaljik bir ortam oluşturuyor. Her gün toplam 82 sefer yapan Kadıköy Moda Tramvayı, 10 dakikada bir geldiğini de belirtelim.

Kadıköy meydanı, Bahariye caddesi, Altıyol, Moda ilkokulu, Moda caddesi, Kadıköy İDO iskelesine gelerek turunu tamamlamış oluyor. Hat yönetimi bu şekilde ilerliyor ve tek yön işletmeciliği ile ilerlemesini sürdürüyor. Almanya’dan getirilen Tatra GT6 model tramvay araç ile nostaljik tramvay seferleri 2003 yılından beri devam ediyor. Bu yazımızda sizlere Kadıköy Moda Tramvay Hattı’ndan bahsettik. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz