Anadolu yakasının heyecanla beklemiş olduğu Kadıköy-Ataşehir- Sultanbeyli metrosunun 4 milyar 653 milyon 264 bin TL’ye mal edileceğini belirtelim. Peki bu metro hattı ne zaman açılacak ve hizmet verecek? İşte detaylar…

Anadolu Yakası’na yeniden nefes aldıracak olan Kadıköy-Sultanbeyli metro hattı ÇED süreci aslında geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleşti. Yeni metro hattının maliyeti ise 4 milyar 653 milyon 264 bin TL olarak belirtildi.

Kadıköy, Ataşehir, Sancaktepe ile Sultanbeyli ilçelerini ele alan Anadolu Yakası’nın yeni hattı 18.4 km uzunluğu ile dikkat çekiyor. Metro hattının tamamlanması ise 46 ay sürecek.

Kadıköy-Sultanbeyli Metro Hattı İstasyonları Neler?

1. Esatpaşa İstasyonu
2. Finans Merkezi İstasyonu
3. Ataşehir İstasyonu
4. Türk-İş Blokları İstasyonu
5. Ferhatpaşa İstasyonu
6. Samandıra İstasyonu
7. Veysel Karani İstasyonu

Kadıköy-Ataşehir ve Sultanbeyli hattının onay alan güzergah çalışmasına baktığımızda Esatpaşa ve Veysel Karani arasında hizmet vereceğini de görmüş olduk.

Bu bakımdan yeni metro hattının maliyetine göre, Anadolu yakasına bir nefes aldıracağı ve yüz binlerce insana hizmet verip olumlu olarak rahatlama sunacağı bekleniyor.

Çoğu kişinin ulaşımını ise çok yüksek derecede rahatlatacağı kesin.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz