Kadıköy’de bulunan 6 bin bina dönüşüme  giriyor.

Kadıköy’deki riskli 26 bin binadan 6 bini dönüştürülüyor.

Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER) Başkanı Melih Tavukçuoğlu, Kadıköy’de 26 bin binanın  riskli olduğunu ve şu ana kadar 6 bin binanın dönüştürülmeye başladığını  bildirdi.
Melih Tavukçuoğlu, dönüştürülmeyi bekleyen 20 bin riskli bina olduğunu, bu hızla giderse kentsel dönüşüm  çalışmalarının 15 yıl devam edeceğini belirtti.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Çalışmaların olağan seyrinde devam ettiğini bildiren Melih Tavukçuoğlu, kentsel dönüşüm çalışmalarının Kadıköy’deki yaşantıyı olumsuz etkilemediğini belirtirken, günde 8-10 saat ve haftada beş gün süren ağır çalışmaların artması durumunda Kadıköy  hayatının altüst olacağını da ekliyor.

“RANTSAL DÖNÜŞÜM SÖZ KONUSU DEĞİL”

Bağdat Caddesi’ndeki dönüşümde ortada birr rant olmadığını özellikle belirten Melih Tavukçuoğlu, “Bağdat Caddesi ve civarı eskiden beri değerli bir bölge. Buralardaki arsa maliyetleri ve bina maliyetleri yüksek olduğu için fiyatlar yüksek, fiyatlar yüksek olduğu için de ortada bir rant varmış gibi geliyor. Aslında böyle bir şey yok. Şu anda fiyatlar olması gerekenin yüzde 25 daha aşağısında.” “Bağdat Caddesi ve civarı eskiden beri değerli bir bölge. Buralardaki arsa maliyetleri ve bina maliyetleri yüksek olduğu için fiyatlar yüksek, fiyatlar yüksek olduğu için de ortada bir rant varmış gibi geliyor. Aslında böyle bir şey yok. Şu anda fiyatlar olması gerekenin yüzde 25 daha aşağısında.” Şeklinde açıklama yaptı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz