Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan: Yeni Vergi Uygulaması Yok!

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, altına dayalı tahvil ve kira sertifikası ile ilgili yaptığı açıklamalarda yeni bir vergi uygulamasının söz konusu dahi olmadığını söyledi.

OVP Hedefleri ile İlgili Eleştirilere Cevap

2018 yılı bütçesinin konu olduğu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda sorulan sorulara cevap veren Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Orta Vadeli Programlarda (OVP) belirlenmiş olan hedeflerin tutturulamadığını iddia eden eleştirilere cevap olarak, planların hazırlanma aşamasında toplumun değişik kesimlerinden katkı olduğunu belirtti. Bakan Lütfi Elvan’ın açıklamaları şu şekilde oldu;

“2023 hedeflerinin sonuna kadar arkasındayız. 2023 hedeflerini hiçbir zaman sadece 2 veya 3 göstergeye indirgeyemeyiz. 2023 ile ilgili çok hedefimiz var. Hangi plan dönemine bakarsanız bakın gerçekleşme oranı açısından farklılaşma olmuştur, 10. Kalkınma Planı’nda da olacaktır. Siz ‘3 olacak’ dediğiniz zaman onun 3 olması için elbette çaba sarf edeceksiniz ama onun dışında etken olarak devreye girecek bazı hususlar da söz konusu olabilir.”

Yüzde 10 Olan Stopaj Oranı Yüzde 0’a İndirildi

Altına dayalı tahvil ve kira sertifikasındaki vergi uygulaması ile ilgili soruları yanıtlayan Lütfi Elvan, düzenlemenin zaten yapılmış olduğunu, yeni bir vergi uygulamasının söz konusu olmadığını belirtti. Lütfi Elvan’ın açıklamaları; “Basında, sanki yeni bir vergi uygulaması gibi anlaşılmış. Böyle bir şey söz konusu değil. Bununla ilgili geçtiğimiz günlerde bir düzenleme yaptık. Yüzde 10 olan altına dayalı tahvil ve kira sertifikasındaki stopaj oranını yüzde sıfıra indirdik. Arkadaşlar sunum kitapçığında, bu konuyu ‘yapılacaklar’ kısmına sehven koymuş.” şeklinde devam etti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz