Kalorifer Peteği Isınmıyor, Kalorifer Peteğini Nasıl Temizleyebilirim?

Kış mevsiminde yakıt masrafları artarken artan bu masrafı düşürmenin en kolay yolu ise düzenli olarak kalorifer bakımı ve petek bakımının yapılmasından geçmektedir. Özellikle de petek bakımı çok fazla ihmal edilmekte olup yapılan bu hata hem yakıt masrafını arttırmakta hem de kombi filtresi için ciddi arızaların oluşma riskini ortaya çıkarmaktadır.

Kalorifer Peteği Neden Isınmaz?

Kalorifer petekleri hakkında yaşanan en yoğun şikâyetlerden biride ısınmama sorunudur. Peteğin ısınmaması sorunu ile karşı karşıya kalınması durumunda kalorifer peteği temizliği yapılması zorunludur. Çünkü içerisinde sürekli olarak su dolaşan peteklerde yaşanan kireçlenme ve kirlenme bir süre sonra kombiniz doğalgaz tüketimine devam etmesine rağmen randımanlı olarak ısınma yaşanmaz. Yani aynı doğalgaz faturasını ödemenize hatta ısınmak için kombiyi daha yüksek değere getirdiğiniz için faturanız artmasına rağmen ısınmama sorunu yaşarsınız. Bu gibi sorunları aşmak için mutlaka düzenli olarak kalorifer peteği temizliğinin yapılması gerekir.

Kalorifer Peteği Nasıl Temizlenir?

Kalorifer peteklerinin profesyonel ekipler tarafından temizlenmesi gerekir. Çünkü temizlik için özel kimyasallar kullanılmakta, bu kimyasallar yine özel cihazlarla tüm peteklere yönlendirilerek yaklaşık 1 saat kadar bekletildikten sonra yine aynı cihazla çekilerek kirli su tahliye edilmektedir. Kirli suyun çekilmesinin ardından peteklere temiz su verilmekte, bu sayede peteklerdeki tüm kir, pas ve peteğin randımanını düşüren etkenler uzaklaştırılarak performans arttırılmaktadır.

Uzman bir işlem işin aşağıdaki videoyu takip edin

 

Hayır ben kendim yapmak istiyorum 🙂

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz