Kamu Bankaları Konut Kredilerinde Zarar Ediyor

Konut satın almak için ellerinde gerektiği kadar nakit para bulunmayan kişiler bunun için konut kredisi kullanmayı tercih etmektedir. Konut kredisi faiz oranları her geçen gün yükselmeye devam ederken kamu bankaları ve özel bankalar arasındaki faiz farkı da artmayı sürdürüyor. Özel bankalar daha yüksek faiz oranları ile kredi kullandırırken kamu bankalarının ise faiz oranları daha düşük olarak uygulanıyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan konut kredisi paketlerinden zarar ettiklerini iddia etti.

Vakıfbank Konut Kredisi Paketlerinden Zarar Ediyor

Vakıfbank Genel Müdürü Özcan yapmış olduğu açıklamada konut kredisi faiz oranları ile konut kredisi maliyet oranları arasındaki farkın her geçen gün açıldığını söyledi. Yaşanan bu açılımın bankayı konut kredisi paketlerinden zarara uğrattığını söyleyen Özcan yine de faiz oranlarını yükseltmediklerini, çünkü konut kredi kullanımlarını bir sosyal sorumluluk olarak gördüklerini belirtti.

Mega Projeleri Destekleyeceğiz

Türkiye’de gerçekleştirilen mega projeleri de yakından takip ettiklerini ve desteklediklerini belirten Özcan bu desteklere hız kesmeden devam edecekleri müjdesini verdi. Yabancı  yatırımcıların kullandırmış oldukları kredilere talip olduklarını belirten Özcan yurt dışında yer alan çok sayıdaki kurumdan bu kredileri satın almak için teklif aldıklarını dile getirdi. Mevduata bağımlı kalmamak adına yeni teklifleri değerlendirmek istediklerini belirten Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan bu konu hakkında ki çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz