Kamu Görevlilerine Bakan’dan Lojman Müjdesi Geldi 

Kamuoyunu uzun süredir meşgul eden lojman satışları ile ilgili kamu çalışanlarına Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan müjdeli bir haber geldi. Bakan Ağbal yapmış olduğu açıklamada satışa çıkarılan kamu lojmanları için kamu görevlilerine bu lojmanları satın alma taleplerinde öncelik vereceklerini söyledi.

Torba Yasa Hakkında Görüşmeler Devam Ediyor 

Çeşitli değerlendirmeler ve ziyaretler için Bayburt’a giden Maliye Bakanı Naci Ağbal basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gazetecilerin torba yasa tasarısı hakkında sordukları sorulara yanıt veren Ağbal “Plan Bütçe Komisyonu içerisinde torba yasayı konuşmaya ve değerlendirmeye devam ediyoruz. Umut ediyorum ki toplumun farklı kesimlerini ilgilendiren çok önemli kararları içeren bu yasa tasarısını Pazartesi gününe kadar bu tasarının görüşmelerini tamamlamış olacağız. Farklı sektörlerin şahlanmasını sağlayacak olan yasal düzenlemelerde paketin içerisinde yer alıyor” dedi.

Kamu Lojman Satışından 1 Milyon Lira Gelecek 

Çok sayıda kişinin merakla beklediği kamu lojmanlarının satışı hakkında gelen soruları da yanıtlayan Bakan Ağbal kamu lojman satışlarından 500 bin lira ile 1 milyon lira arasında bir gelir beklediklerini söyledi. Ancak satışların uzun vadede gerçekleşeceği ve yine satış gelirlerinin vadeli olarak hazinenin kasasına gireceğini belirten Ağbal lojmanlarda oturan kamu çalışanlarına satışta öncelik tanınacağı müjdesini de verdi. Toplamda 130 maddeyi içeren torba yasa tasarısı farklı alanlarda çok sayıda önemli yeniliği ve değişikliği hayata geçirecek olması nedeni ile büyük önem taşıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz