Kamu Konutları İçin İstenen Kira Bedelleri Açıklandı

Kamu lojmanlarında oturan kişilerin büyük bir merakla bekledikleri Milli Emlak Genel Tebliği sonunda yayımlandı. Resmi Gazete aracılığı ile yayımlanan tebliğ ile beraber 2018 yılında devlete ait kamu lojmanlarında oturan kişilerin ödeyecekleri kira bedelleri de duyurulmuş oldu.

2018 Kamu Lojman Kira Bedeli Ne Kadar Oldu?

Kamu lojmanlarında oturan kişiler 2018 yılında kira bedeli olarak kerpiç, ahşap, bağdadi ve benzeri yapıya sahip kamu lojmanında oturuyorlarsa metrekare başına 2,07 lira kira bedeli ödeyecek. Kalorifersiz konutlarda 3,24 lira metrekare başına kira bedeli ödenirken kaloriferli yapılarda bu bedel 4,25 lira olarak hesaplanacak. Binalarda kapıcı ya da kaloriferci hizmeti sunuluyorsa bu kira bedellerine ek olarak aylık metrekare başına 0,50 lira ek ücret tahsil edilecek.

Yakıtını Devletin Ödediği Lojmanlarda Alınacak Ücret

Yurt içerisinde yer alan ve yakıt giderleri ilgili kurumlar tarafından karşılanan konutlarda ise kalorimetre ya da ısı pay ölçer cihazı montajı yapılmamış binalarda oturanlardan ayrıca ücret alınacak. Bu tip lojmanlarda oturan kişilerden metrekare başına aylık 1,70 lira olacak şekilde yakıt bedeli talep edilecek. Isı pay ölçeri ya da kalorimetre cihazı bulunan binalarda ise yakıt bedelinin 3 katını aşmaması şartı ile bu bedel konutlarda oturan kişilerden tahsil edilecek. Yayımlanan tebliğ 15 Ocak 2018 itibari ile yürürlüğe girmiş olacak ve yeni kira bedelleri bu rakamlar üzerinden hesaplanacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz