Kamu Sosyal Tesis Ücretleri 2018 Listesi Açıklandı

Maliye Bakanlığı mülkiyeti kamuya ait olan sosyal tesislerden yararlanmak isteyen kişilerin ödemeleri gereken ücreti açıkladı. Bakanlık tarafından Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ resmen yeni fiyatların uygulamasına geçilmiş oldu. Yayımlanan tebliğ ile beraber kamu idareleri, döner sermayeli kuruluşlar, kamu iktisadi teşebbüsleri, kamu bankaları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının tasarrufunda bulunan eğitim ve dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, çocuk bakımevi, spor tesisi ve benzeri sosyal ve destek amaçlı tesislerden dinlenme amacıyla veya diğer amaçlarla yararlanacaklardan alınacak yemek, konaklama ve diğer hizmet bedelleri yeniden belirlenmiş oldu.

2018 Kamu Sosyal Tesisi Konaklama Ücreti Ne Kadar Oldu?

Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni tebliğ ile beraber 2018 yılı içerisinde eğitim ve dinlenme tesislerinde konaklamak isteyen kamu çalışanlarının ödeyeceği konaklama bedeli 1 Temmuz 15 Ağustos dönemlerinde 10,50 lira, bunların dışında kalan tarihlerde ise 8 lira olarak ücretlendirilecek. Misafirhanelerde kalacak olan kişilerden ise en az 10,50 lira ücret tahsil edilecek olup bu ücret misafirhanede sunulan özelliklere bağlı olarak yükseliş gösterecek. Yemek bedeli olarak ise en az 21 lira talep edilecek.

Yeni Fiyatlar 1 Şubat İtibari İle Geçerli Kabul Edilecek

Belirlenen yeni fiyatlar 1 Şubat itibari ile geçerlilik kazanacak. Kamu personelinin çocuklarının yararlanacağı kreş ve bakımevi hizmetleri için 189 lira aylık ücret talep edilecek. Ancak bu ücret tavan ücret olarak kabul edilecek ve ihtiyaçlara göre yeniden belirlenerek yükseltilebilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz