Haziran ayının başında açıklamada bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, gelir paketine yönelik çalışmaların yürütüldüğünden ve alınan önlemlerin vergi veya başka bir kanaldan halka ek

Vergi Dışı Gelirleri Artırmak İçin Paket
Haziran ayının başında açıklamada bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, gelir paketine yönelik çalışmaların yürütüldüğünden ve alınan önlemlerin vergi veya başka bir kanaldan halka ek yük bindirmeyeceğinden bahsetmişti.
Kamuya Ait Şirketlere Yazı Gönderildi
Maliye Bakanlığı tarafından, bakanlıklar ve kamu idareleri ile kamuya ait olan şirketlere yazı gönderilip, hızla gelire dönüştürülmesi mümkün olan özellikle gayrimenkul gibi varlıklar hakkında bilgi almaya yönelik talepte bulunulduğu öğrenildi. Bakanlıklar düzeyinde de gelir arttırmaya yönelik alınabilecek olan önlemler ile ilgili görüşmelerin yapıldığı da belirtildi. Öneriler ile ilgili olarak projelerin de geliştirilmesinin mümkün olduğu vurgulandı.
Vergi Dışı Kalemlerde Gelir Artırmak
Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın konu ile ilgili yaptığı açıklamalar şu şekilde olmuştu;  “Özelleştirme uygulamalarına yoğunluk vermek istiyoruz. 2017 yılı bütçesi bakımından özelleştirme idaremizin öncelikli olarak yapabileceği özelleştirme uygulamalarıyla ilgili değerlendirmemiz var. Özelleştirme geliri kanalından bütçeye destek olmak istiyoruz. Maliye Bakanlığı olarak vergi dışında gayrimenkul yönetiminden kaynaklı gelirlerimiz var, o konuyla ilgili çalışmamız var. Bütçeye gelir getirebilecek diğer bakanlıkların da zaman zaman bize intikal eden farklı önerileri var. Ben bunu daha çok vergi dışı kalemlerde gelir artırıcı tedbirler olarak görüyorum. Yoksa vergilerle, özellikle dolaylı vergilerle ilgili bu sene içinde bir düzenleme yapmayacağız. Belirli ürünler üzerindeki vergileri artırarak ilave gelir getirmek gibi bir planımız asla söz konusu değil” 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.