Kanal İstanbul Güzergahındaki Fiyat Artışları

Emlak Endeksi 2017 Kasım ayı verilerine bakıldığında, Kanal İstanbul projesinin güzergahında olan Arnavutköy, Avcılar, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçelerindeki konut fiyatlarında son dört yılda yüzde 33,9 ile yüzde 63,5 arasında bir artış yaşandı.

Avcılarda Yüzde 63,5 Artış

Kanal İstanbul projesinin güzergahındaki bölgelerde gayrimenkul piyasasında bir hareketlenme söz konusu oldu. Emlak Endeksi 2017 Kasım ayı verilerine göre son dört yıl içinde Avcılar’daki satılık konutların metrekare fiyatındaki yüzde 63,5 oranındaki artış; ilçeyi en çok değerlenen bölge yaptı. Avcılar’ı ikinci sırada yüzde 58,4 oranında fiyat artışı ile Arnavutköy, yüzde 51,7 fiyat artışı ile üçüncü sırada Başakşehir ve yüzde 33,9 oranında fiyat artışı ile beşinci sırada Küçükçekmece izledi.

Güzergahtaki Bölgelerde Ortalama Satılık Fiyatları

Kanal İstanbul projesinin güzergahındaki bölgelerdeki satılık konut fiyatlarına bakıldığında Başakşehir’deki ortalama fiyat 596 bin 380 TL ile listenin başında yerini alıyor. Küçükçekmece’deki ortalama satılık konut fiyatı 411 bin 895 TL iken, Avcılar’da ortalama 314 bin 499 TL ve Arnavutköy’de ortalama 302 bin 261 TL oluyor.

Kira Fiyatlarındaki Artış

Verilere göre dört yıl içerisinde kiralık konutlarda metrekare bazında fiyat artışı yaşandı. Avcılar’daki kiralık konutların metrekare fiyatı yüzde 51,7 artış gösterirken, Küçükçekmece’deki kiralık konutlarda yüzde 37,6 oranında artış söz konusu oldu. Başakşehir’deki kiralık konut fiyat artışı yüzde 30,9 iken Arnavutköy’de ise yüzde 15,8 oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz